مدرسه راهنمایی پسرانه عرفان قزوین

چگونه استرس شب امتحان را کنترل کنیم؟

* عوامل استرس زا

اضطراب امری است طبیعی که لازم و ضروری است و تا جایی که بتوانیم فعال باشیم و کار را شروع کنیم مفید است ولی اگر استرس باعث پرخوری، کم خوری، افت تحصیلی و... باشد مضر است و این اختلال و اضطراب باید درمان شود.

عوامل شخصیتی شامل اضطراب عمومی، عزت نفس پایین، نبود اعتماد به نفس و کم بودن انگیزه و عوامل خانوادگی نیز شامل انتظار بیش از حد خانواده از فرزند، محیط تنش زا در خانه، مقایسه فرزندان با هم و دیگران می شود و عوامل آموزشگاهی مانند محیط مدرسه، فضای امتحان، انتظار نابه جای معلم از دانش آموز، امتحانات سخت، مراقبان نامناسب، سروصدا، محیطهای بسته و تاریک نیز جزو عوامل استرس زا محسوب می شود.

  گاهی اوقات فشار بیش از حد خانواده ها برای کسب نمره عالی باعث استرس می شود. البته از فضای مدرسه در ایجاد استرس نباید غافل شد. محیط امتحان و لوازم مورد استفاده مثل صندلی نامناسب و رفتار معلمان با برخی دانش آموزان نیز استرس را افزایش می دهد.

* علایم اضطراب

عصبی بودن، آرام و قرار نداشتن، احساس خستگی، سرگیجه، تکرار ادرار، طبش قلب، بی حالی، تنگی نفس، تعریق، لرزش، بی خوابی و دلهره.

 بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
[ ۱ دی ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ ] [ صفری-گلعلی پور ] [ نظرات () ]

فرارسیدن ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)ویاران باوفایش رابه تمامی شیفتگان وعاشقان آن حضرت تسلیت عرض می نمائیم

 

سوگ

... باز این چه شورش است

باز این چه رستخیز عظیم است کز زمین

بی نفخ صور خاسته تا عرش اعظم است
صدای پای محرم که می‌آید، دل‌های عاشقان آزادگی و حریت، شیفتگان عقیده و جهاد، مشتاقان سرور و سالار شهیدان، حسین بن علی(ع) را هوایی می‌کند.
شوری در سرهای شوریده می‌افتد و جان‌ها گرم سوگی عظیم می‌شود.
کودک و پیر و جوان، زن و مرد، مسلمان و مسیحی و کلیمی، هر که باشی، محرم با بیرق‌های سرخ و سیاهش، با نوحه‌های سوزانش، با ذکر مصیبت‌های جانکاهش، با تاسوعا و عاشورایش، دلت را می‌لرزاند، به تفکر وامی‌دارت و به سوگ می‌نشاندت.
اینک در آستانه محرمی دیگر، میلیون‌ها دست، آماده برافراشتن پرچم کربلا می‌شوند تا جهان بار دیگر روایت خدایی شدن انسان را از اقامه کنندگان عزای حسین(ع) بشنود و در حدیث قدسی بخواند که:
هر که من عاشق او شوم، او را می‌کشم
و هر که او را بکشم، خون‌بهای او بر من واجب می‌شود
و هر که دیه او بر من واجب شود، من خود خون‌بهای اویم...

[ ۱٥ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ ] [ صفری-گلعلی پور ] [ نظرات () ]

در روز چهار شنبه مورخ 10/9/89  تعداد 40 نفر از دانش آموزان مدرسه در اردوی یک روزه ای به شهر مقدس قم شرکت نمودند.

آقای جمالی معاون پرورشی مدرسه وآقای ذوالقدر معاون اجرایی آموزشگاه  در این اردو همراه دانش آموزان حضور داشتند.

عکس ها در ادامه مطلب

[ ۱٥ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٧:٢۱ ‎ب.ظ ] [ صفری-گلعلی پور ] [ نظرات () ]

به همت دبیر محترم ورزش  آموزشگاه جناب آقای قاسمی  با هماهنگی سایر مسولین مدرسه وبا همکاری مسولین اداره کل تربیت بدنی استان وشهرداری قزوین ،همایش بزرگ طناب زنی توسط کلیه دانش آموزان مدرسه عرفان در صبح روز  دوشنبه    مورخ  ٢۴/٨/٨٩درپارک الغدیربا نظم وترتیب مثال زدنی به انجام رسید.این همایش بنا بر اظهار نظر مسولین تربیت بدنی، برای اولین بار در سطح استان وکشور در این سطح صورت گرفت در این همایش تعدادی از مسولین شهرنیز  حضور داشتند.

عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
[ ۱٥ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٦:٤۱ ‎ق.ظ ] [ صفری-گلعلی پور ] [ نظرات () ]

 

بنا بر هماهنگی های به عمل آمده میان مسولین مدرسه  وآموزش های قبلی دانش آموزان وبا همکاری بسیجیان گروه امداد ونجات  حوزه مقاومت ولیعصر (عج) در روز دوشنبه  مورخ 8/9/89 مانور زلزله بسیار منسجم وبا اجرای برنامه ای ویژه به انجام رسید.(در مدت زمان نزدیک به دو ساعت واستفاده از آمبولانس وایجاد صحنه های ویژه و ورود گروه امداد از راه پشت بام  با وسایل مخصوص به کلاس ها  ونجات مصدومین فرضی وانتقال آنها به محوطه آموزشگاه )

از جمله مدعوین این مانور آقایان مرادی ها( معاونت محترم  آموزشی سازمان آموزش وپرورش)،مقدسی (رئیس گروه محترم راهنمایی سازمان)،اسکندری (کارشناس مسول عزیز دایره راهنمایی ناحیه یک) بودند

اجرای مشترک مانور بسیجیان ودانش آموزان بسیار مورد توجه میهمانان واقع گردید.

از جناب آقای ذوالقدر دبیر محترم آموزشگاه که مسول هماهنگی در اجرای این مانور بودند تقدیر وتشکر می شود.

عکس ها در ادامه مطلب  


ادامه مطلب
[ ۱٠ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٦:۳٦ ‎ب.ظ ] [ صفری-گلعلی پور ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان